Narodowe czytanie w brzeskiej bibliotece

Już jutro, 8 września, w brzeskiej bibliotece, przy ul. Plac Targowy 10, o godzinie 18.00 rozpocznie się narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Narodowe czytanie to ogólnopolska akcja, której celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz promowanie bogactwa polskiej literatury.

Wydarzenie rozpocznie występ młodzieży z Grupy Teatralnej GT działającej przy parafii Miłosierdzia Bożego pod kierunkiem Agaty Podłęckiej. W programie znalazł się także występ grupy teatralnej „Oto my” z Klubu Seniora „Przystań” z Wierzchosławic, która zaprezentuje spektakl „Niepodległa” w reżyserii Katarzyny Gurgul. Komentarzem do scen będą fragmenty dokumentów i poezji odnoszących się do okresu sprzed stu laty. Głównym celem spektaklu będzie zwrócenie uwagi na możliwość jednoczenia się Polaków, pomimo różnic, bez względu na poglądy polityczne. Tak jak sto lat temu idea niepodległego kraju połączyła podzielony zaborczymi granicami naród.

Po spektaklach nastąpi czytanie „Przedwiośnia”, do którego organizatorzy zaprosili mieszkańców, zarówno dzieci , jak i dorosłych, przedstawicieli samorządu, dyrektorów placówek oświatowych. Wstęp wolny.

stefan_zeromski_przedwiosnie

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.