Zaproszenie na piknik sołecko-wojskowy i koncerty wolności

8 września, o godzinie 11.00 w Mokrzyskach, obok budynku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się piknik sołecko-wojskowy z udziałem 1. batalionu czołgów z Żurawicy im. płk. Józefa Koczwary. Od 2002 roku jednostka znajduje się w składzie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Widzowie będą mogli oglądać sprzęt wojskowy i pokazy dynamiczne oraz skosztować pysznej wojskowej grochówki. Na boisku LKS „Strażak” Mokrzyska rozegrane zostaną mecze piłki nożnej. Po południu, o godzinie 18.00 rozpocznie się festyn sołecki, w czasie którego odbędzie się, między innymi zabawa taneczna.

9 września na Placu Kazimierza Wielkiego odbędą się „Koncerty wolności”, w czasie których wystąpi pięć orkiestr dętych oraz zespoły folklorystyczne i grupy śpiewacze. Na muzyczne wydarzenie zaprasza burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.
„Koncerty wolności” rozpoczną się o godzinie 15.00 korowodem wykonawców z rynku na Plac Kazimierza Wielkiego. Na scenie prezentować się będą Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza, Orkiestra Dęta OSP z Rzepiennika Strzyżewskiego, Orkiestra OSP Siemiechów, Miejska Orkiestra Dęta z Brzeska, Strażacka Orkiestra Dęta Filipowice, Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie” z Poręby Spytkowskiej wraz z grupami śpiewaczymi oraz Grupa Śpiewacza „Jadowniczanie” z Jadownik.

 

plakat-ogolny-internet-1 dsc_9261

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.