Sto dwa lata pani Heleny Radzim

Sto dwa lata ukończyła pani Helena Radzim. Życzenia przeżycia następnych długich i szczęśliwych lat, w imieniu władz gminy i mieszkańców złożyli Jubilatce burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, wraz z radną Marią Kucią i kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego, Aleksandrą Fijałkowską.

Helena Radzim urodziła się 31 lipca 1916 roku w Starym Sączu. Od 1935 roku, w którym wyszła za mąż, do początku II wojny światowej mieszkała w Krzemieńcu, mieście królewskim Korony Królestwa Polskiego, który w tamtym okresie znajdował się w granicach II Rzeczypospolitej, gdzie znajduje się słynne Liceum Krzemienieckie, którego absolwentem był m.in. nasz wieszcz narodowy Juliusz Słowacki. W 1939 roku wróciła do Starego Sącza w którym mieszkała do 1945 roku.

Po zakończeniu wojny przeniosła się do Brzeska i rozpoczęła pracę w służbie zdrowia, najpierw w Przychodni Powiatowej, a następnie w szpitalu jako pracownik kadr, gdzie pracowała do emerytury.

Jest dumna z wychowania trójki dzieci – córki i dwóch synów. Pani Helena doczekała się trojga wnucząt i czworga  prawnucząt. Jubilatka jest w znakomitej kondycji zdrowotnej i przyznaje, że nie ma recepty na długowieczność, twierdzi, iż swoje zdrowie zawdzięcza życiowej wytrwałości i wspaniałej rodzinie.

Serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu, życzymy dużo zdrowia i miłości osób najbliższych.

dsc_0305 dsc_0307 dsc_0311 dsc_0315 dsc_0317 dsc_0322

This entry was posted by Marek Kotfis, on at and is filed under News. Comments are currently closed.