Poradnik bezpiecznego wypoczynku

Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może przekonać się, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty. W ten sposób upewni się, czy wypoczynek jest organizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Lista znajduje się na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl

1H2Q

Rodzic z bazy wypoczynku uzyska wiele informacji o organizatorze, m.in. jego adres, numer telefonu, e-mail, termin oraz adres lokalizacji wypoczynku. Za pośrednictwem bazy informacje o zgłoszonym wypoczynku są przesyłane także do służb sprawujących nadzór nad wypoczynkiem na danym terenie (kurator oświaty, straż pożarna, sanepid).

W przypadku braku informacji w bazie o tym, czy organizator podejmował próby zgłoszenia wypoczynku oraz o powodach ewentualnej odmowy kuratora oświaty o wpisie danego wypoczynku do publicznej bazy, szczegółowych informacji może udzielić kuratorium oświaty.

Resort edukacji opublikował na swojej stronie internetowej „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Przypomina w nim m.in., kto może zostać kierownikiem wypoczynku i wychowawcą. (źródło: MEN)

logo

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.