Odjazdowy bibliotekarz w Brzesku

Odjazdowy bibliotekarz w Brzesku ma za sobą pierwszy jubileusz. Zorganizowany został po raz piąty, przez bibliotekę pedagogiczną i bibliotekę publiczną w Porębie Spytkowskiej. Tematem wiodącym były pszczoły. Imprezie towarzyszyła wystawa z Wydawnictwa Dwie Siostry poświęcona sekretom z życia pszczół oraz wystawa książek o tematyce pszczelarskiej. Gośćmi specjalnymi byli pszczelarze Janusz Filip, Łukasz Kaźmierczyk i Józef Krawczyk.

60 uczestników przejechało rowerami do Jodłówki na piknik edukacyjny, gdzie odbyły się warsztaty robienia domków dla dzikich zapylaczy i świeczek z węzy pszczelej. Finałowym punktem był konkurs na wiersz poświęcony pszczołom. Wszyscy uczestnicy warsztatów i konkursu zostali nagrodzeni książkami, słoiczkami miodu lub drobnymi upominkami ufundowanymi przez SIW Znak, Gospodarstwo Pasieczne Bartnik, Pogórski Związek Pszczelarzy i Urząd Marszałkowski w Krakowie.

Imprezę wsparli również Bank Spółdzielczy w Brzesku, Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Brzesku, Firma MAAT Koźmiński, nadleśnictwo w Brzesku oraz wiele osób prywatnych.

_dsc0010 _dsc0078 _dsc0085 img_3274

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.