Małgorzata Cuber – dyrektor MOK Brzesko

Co na tegoroczne Dni Brzeska?malgosia_cuber – rozmowa z dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Małgorzatą Cuber

Początek Dni Brzeska zaplanowano na 22 czerwca, co przygotowano dla mieszkańców?

Zaczynamy już w piątek wystawą fotografii Jana Musiała – brzeszczanina, byłego burmistrza. Wernisaż wystawy połączony będzie z koncertem „Powróćmy jak za dawnych lat”. Piosenki z lat 20. i 30. zaśpiewają laureaci konkursu organizowanego w ramach projektu „Postaw na rodzinę”. Już dzisiaj zapraszam wszystkich miłośników fotografii i dobrej muzyki. Dni Brzeska trwać będą od 22 do 24 czerwca.

Każdego roku w czasie Dni Brzeska prezentowani są i promowani młodzi, miejscowi artyści, czy tak będzie i w tym razem? 

Dni Brzeska to święto miasta, całej naszej gminy i powiatu. Jest to okazja do prezentacji młodych talentów, ale nie tylko. Staramy się, aby na scenie przy Placu Kazimierza Wielkiego występowały dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy brali udział w konkursach i przeglądach, uczestniczyli w zajęciach wokalnych, tanecznych, przygotowywali projekty artystyczne. Tak będzie też w tym roku. Zaprezentują się dzieci, które tańczą i śpiewają w MOK lub z naszym ośrodkiem współpracują – wystąpią tancerze pracujący z Katarzyną  Pytką, Dorotą Thomas i Bogusławą Frankowicz. Z ekologicznym programem pojawi się działający przy MOK kabaret „Sprawa drugorzędna” . Fragment widowiska „Parostatkiem piękny rejs” przedstawi grupa wokalno-taneczna pod kierunkiem Eweliny Stępień. Brzeszczanie będą mieli okazję zobaczyć nasze zespoły rockowe : Futro z Ryby, czy zespół INFLO, którego członkiem jest pracownik MOK. W sobotę przed południem w ogródku jordanowskim już po raz jedenasty odbędą się wybory najsympatyczniejszego psa. W ciągu dwóch dni, na Placu Kazimierza będzie wiele niespodzianek, konkursów, warsztatów.

Nie zabraknie gwiazd wielkiego formatu

Jeśli chodzi o gwiazdy, to w sobotę wystąpi zaprzyjaźniony zespół Raz, Dwa, Trzy, który  ma w Brzesku swoich licznych  fanów. W niedzielę natomiast  Lady Pank. Ci, którzy lubią disco polo z przyjemnością posłuchają i obejrzą w sobotę występ Andre, który na scenie pojawi się  z zespołem. Tych znanych artystów nikomu nie trzeba  przedstawiać. Każdy z nich prezentuje inny rodzaj muzyki, ale chodzi przede wszystkim o różnorodność. Zapraszam do udziału w Dniach Brzeska, bądźcie Państwo z nami, bo jak pisał  Jan Kochanowski „Miło szaleć, kiedy czas po temu”.

 

This entry was posted by Agnieszka Lechowicz, on at and is filed under Wywiad. Comments are currently closed.