II miejsce dla orkiestry z Brzeska

27 maja 2018 r. na Rynku w Nowym Wiśniczu odbyła się XXI Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych. W tym roku w paradzie wzięło udział pięć zespołów – Miejska Orkiestra Dęta z Brzeska, Orkiestra Dęta z Okulic, Orkiestra Dęta OSP Grobla, Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej oraz Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza.
I miejsce – Orkiestra Dęta OSP Grobla, dwa równorzędne II miejsca: Orkiestra Dęta Okulice,  Miejska Orkiestra Dęta z Brzeska, dwa równorzędne III miejsca: Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza, Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej.
Do udziału w finale 41. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr „Echo Trombity” w Nowym Sączu w dniach 22-24 czerwca 2018 r. zakwalifikowano orkiestry z Okulic, Brzeska, Starego Wiśnicza i z Lipnicy Dolnej.

W czasie konkursu każda orkiestra wykonywała cztery utwory. Jeden z nich wykonywany był w marszu wyznaczoną trasą, podczas którego oceniano prezencję orkiestry. Trzy utwory grane były na scenie (w tym obowiązkowo jeden utwór polskiego kompozytora), gdzie oceniano dobór repertuaru i walory artystyczne. Orkiestra z Brzeska w przemarszu wykonała utwór „Ułański szyk”, na scenie zaś zaprezentowano „Czardasz Tokajer”, „Sinatra in Concert” oraz mieszankę melodii filmowych.

img_0001

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.