Koło teatralne z brzeskiej „trójki” nagrodzone

Koło teatralne „Miszmasz” działające w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku zostało uhonorowane dwiema nagrodami i wyróżnieniem w 7. Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne lustra”, które w dniach od 15 do 17 maja odbyły się w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym.
„Teatralne lustra” to projekt artystyczno-edukacyjny, którego celem jest prezentacja dokonań teatrów dziecięcych i młodzieżowych regionu tarnowskiego oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń i doskonalenia warsztatu teatralnego instruktorów i zespołów. Organizatorem przedsięwzięcia jest Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu we współpracy z brzeskim MOK. Honorowy patronat nad imprezą objęli burmistrz Grzegorz Wawryka oraz starosta Andrzej Potępa.

W tym roku na scenie zaprezentowały się 23 zespoły teatralne, które oceniał zespół konsultantów w składzie Ewa Mitoń – aktorka, Jacek Milczanowski – aktor, reżyser, scenarzysta oraz Bogdan Słomiński – aktor. Podczas uroczystego zakończenia konfrontacji wręczono wyróżnienia i nagrody.

„Trójkę” reprezentowały aż trzy zespoły i każdy z nich został doceniony przez jury, koło teatralne „Miszmasz” zdobyło nagrodę za spektakl „Kaja i Gerda”, grupa młodsza koła teatralnego „Miszmasz” otrzymała nagrodę za spektakl „Śpiąca królewna”, zaś grupa młodzieżowa koła uzyskała wyróżnienie pierwszego stopnia za spektakl „Taka sukienka”. Autorką scenariuszy do przedstawień jest Agata Kawalerczyk. O reżyserię, muzykę i scenografię zadbały Agata Kawalerczyk i Magdalena Głowacka- Zastawnik. Kostiumy do spektaklu „Kaja i Gerda” przygotowały Julita Chrabąszcz i Dorota Wojtyś. Natomiast piosenka finałowa do przedstawienia powstała pod kierunkiem Barbary Zelek.

W nagrodzonych spektaklach wzięło udział 35 młodych aktorów z klas III, IV, V, VI i VII. Dla wielu z nich udział w przeglądzie był debiutem scenicznym, który, jak widać po zdobytych nagrodach okazał się bardzo udany. (Magdalena Głowacka-Zastawnik)

dsc_1785 dsc_1808 dsc_1821 dsc_1827 dsc_1837 dsc_1842 scan0004

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.