Ogólnopolski konkurs wokalny w Brzesku

15 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się finał V Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Z. Noskowskiego. Organizatorami konkursu byli Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku przy w wsparciu partnerów – Akademii Muzycznej w Krakowie i Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzesku. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.
Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem ilości uczestników, udział w konkursie wzięło 52 wokalistów reprezentujących Przemyśl, Kraków, Skawinę, Trzcianę, Poznań, Wrocław, Gliwice, Sosnowiec, Szczecin, Bydgoszcz, Nysę, Legnicę, Domosławice, Bochnię i Brzesko. Rosnąca popularność konkursu przekłada się na coraz wyższy poziom, w związku z czym wybór zwycięzców nie był łatwy. Potwierdzają to jurorki, którymi były dr hab. Maria Seremet-Dziewięcka, prof. Agata Kobierska i prof. Grażyna Flicińska-Panfil.
Eliminacje odbywały się w czterech grupach wiekowych. Spośród nich wybrano najlepszych wokalistów, którzy wzięli udział w wieczornym koncercie laureatów w dawnej siedzibie MOK przy ul. Kościuszki.

Zwycięzcy konkursu
Grupa I do 12 lat: I miejsce – Maja Sułdecka (Skawina), II – Katarzyna Karpińska (Przemyśl), III miejsce oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie pieśni Z. Noskowskiego – Szymon Fabijan (Kraków), wyróżnienia – Magdalena Dziadoń (Trzciana) i Anna Adamczyk (Brzesko).

Grupa II do 15 lat: I – Łukasz Kuźmiak (Przemyśl), II – Aleksandra Dzieńska (Brzesko), III – Gabriela Stolińska (Bochnia).

Grupa III do 18 lat: I- Wiktoria Oleksińska (Przemyśl), II – Katarzyna Mandla (Sosnowiec), III – Jan Kubas (Bochnia), wyróżnienie – Angela Mazepus (Kraków), nagroda specjalna za najlepsze wykonanie pieśni Z. Noskowskiego – Ewa Stachyra (Gliwice).

Grupa IV do 21 lat: I miejsce oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie pieśni Z. Noskowskiego – Mariana Poltorak (Kraków), II – nie przyznano, III – Magdalena Urbanek (Szczecin) oraz Michał Komorek (Szczecin), wyróżnienie – Michał Jopek (Bydgoszcz).

Nagrodę Grand Prix konkursu otrzymał Tomasz Łykowski z Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

Wokaliści biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Zwycięzcom wręczono nagrody finansowe ufundowane przez Urząd Miejski, MOK oraz sponsorów – Krakowski Bank Spółdzielczy – oddział w Szczurowej, firmę Pagen, firmę Granit oraz Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. W oczekiwaniu na wieczorny koncert, uczestnicy konkursu mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem pałac Goetzów Okocimskich. Słoneczna pogoda sprzyjała też lepszemu poznaniu naszego miasta, spędzeniu wolnego czasu na rynku czy w ogródku jordanowskim. Z rozmów z uczestnikami wynikało, że Brzesko to miasto przyjazne, gościnne, w którym można miło spędzić czas. Konkurs zgromadził wokalistów z całego kraju, dzięki czemu był świetną promocją dla naszego miasta.

W ramach współpracy z krakowską Akademią Muzyczną, 28 kwietnia o godz. 13.00 w auli „Florianka” przy ulicy Sereno Fenn’a w Krakowie odbędzie się uroczysty koncert laureatów konkursu.

2-copy-copy 3-copy-copy 4-copy-copy 5-copy-copy 6-copy-copy 8-copy-copy 11-copy-copy 14-copy-copy 19-copy-copy 20-copy-copy 21-copy-copy 22-copy-copy 23-copy-copy 24-copy-copy 25-copy-copy 26-copy-copy 28-copy-copy 29-copy-copy 30-copy-copy 31-copy-copy 32-copy-copy 33-copy-copy 34-copy-copy 35-copy-copy 36-copy-copy 37-copy-copy 38-copy-copy 39-copy-copy 44-copy-copy 46-copy-copy 49-copy-copy 50-copy-copy 51-copy-copy

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.