Budynki przekazane do termomodernizacji

Dwa z sześciu budynków przeznaczonych do termomodernizacji przekazane zostały firmom, które będą wykonywać prace. Już wkrótce roboty zaczną się w budynkach szkół w Szczepanowie i w Mokrzyskach.

-Obydwa budynki zyskają nie tylko nowy wygląd, termomodernizacja sprawi, że koszty ich utrzymania znacznie się obniżą, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na inne inwestycje. W najbliższym czasie zostaną przekazane wykonawcom budynki czterech kolejnych szkół – w Jasieniu, Jadownikach, Brzesku i Buczu. Łączny koszt robót przy sześciu budynkach wyniesie 7, 2 miliona złotych, blisko połowę tej kwoty gmina otrzymała w formie dotacji z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka.

W budynku szkoły podstawowej w Szczepanowie pracować będą dwie firmy, PBUH Leszka Zeliasia z Tarnowa wykona prace związane z ociepleniem budynku (blisko 637 tysięcy złotych), przetarg na modernizację kotłowni wygrała firma Wacława Jawora z Brzeska (ponad 98 tysięcy złotych).

Prace w budynku szkoły w Mokrzyskach także będą wykonywać dwie firmy. Ocieplenie ścian i stropów wykona firma ZUB Andrzeja Maciaszka z Barcic za ponad 508 tysięcy złotych. Modernizacja sieci centralnego ogrzewania oraz montaż ogniw fotowoltaicznych i pomp ciepła kosztować będzie blisko 658 tysięcy złotych, prace z tym związane wykona Zakład Remontowo-Budowlany Józefa Smydy z Barcic Dolnych.

dsc_1069-1 dsc_1133 dsc_1162 dsc_1176

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.