Brzesko nagrodzone przez Związek Miast Polskich

Jak podaje samorzad.pap.pl Brzesko, Ełk i Słupsk znalazły się wśród laureatów konkursów „Samorządowi liderzy zarządzania”, których przedstawiciele w poniedziałek odebrali wyróżnienia od Związku Miast Polskich. Podczas obradującego w Krakowie I Kongresu Polityki Miejskiej Związek Miast Polskich nagrodził laureatów konkursów „Samorządowi liderzy zarządzania”.

Prezes Związku Miast Polskich Zygmunt Frankiewicz, konkursy na samorządowych liderów zarządzania związek organizował od 2004 do 2015 roku. -Teraz wracamy do sprawy, bo wręczanie tych nagród odbywało się w kameralnych warunkach. Nigdy nie pokazywaliśmy miast, które najwięcej wnosiły do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy nami – wyjaśnił. Prezes ZMP dodaje, że nagrody w konkursach były związane z projektami prowadzonymi przez organizację. -Zmieniały się dziedziny, w których te konkursy były prowadzone. Początkiem był „przyjazny urząd” oraz „prorozwojowy samorząd”. Później była oświata, służba zdrowia, pomoc społeczna i parę innych dyscyplin. Teraz chcielibyśmy wręczyć dyplomy dla przedstawicieli tych miast, które przewinęły się w tych konkursach przez kilkanaście lat z podziękowaniem za wkład w funkcjonowanie Związku Miast Polskich – podkreślił.

Do dwunastu edycji konkursów samorządy zgłosiły 675 praktyk. Laureatami zostało 41 miast, w tym 32 należące do ZMP. W gronie wyróżnionych znalazły się m.in. Brzesko w dziedzinie przyjazny urząd, Elbląg w dziedzinie transportu i gospodarki komunalnej oraz w sektorze oświaty, Przasnysz w dziedzinie pomoc społeczna i Sopot w dziedzinie komunalnej gospodarki mieszkaniowej.

Dyplomy dla liderów zarządzania odebrały także m.in. władze Torunia, (w dziedzinie ochrony zdrowia), Słupska (w dziedzinie kultury i ochrony zdrowia), a także Zielonki (w dziedzinie samorząd jako pracodawca).
W Kongresie Polityki Miejskiej, który był jednocześnie 15. kongresem ZMP, odbywającym się w 100-lecie powstania organizacji, uczestniczyły samorządowcy wszystkich szczebli, reprezentanci rządu, eksperci, przedstawiciele firm pracujących na rzecz miast, działacze organizacji pozarządowych. (za: samorzad.pap.pl)

maxresdefault

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.