Gminne święto edukacji

13 października o godzinie 12.00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku odbędzie się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przy okazji odbędzie się oficjalne oddanie do użytku nowoczesnego przedszkola dla 60-ciu wychowanków.

-Otwarcie nowego przedszkola to ważne wydarzenie w naszej gminie, jeśli chodzi o miejsca dla przedszkolaków, to tych w gminie mieliśmy za mało. Dzięki programowi „Przedszkole bez granic” udało się ten problem rozwiązać, a gmina dostała na ten cel dofinansowanie z w wysokości prawie 650 tysięcy złotych, sto tysięcy dołożyliśmy ze swojego budżetu – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

Przedszkole działa już od początku września, miejsce w nim znalazło 60-ciu wychowanków, w tym kilku niepełnosprawnych. Za pieniądze pozyskane z dotacji zakupiony został sprzęt i pomoce dydaktyczne dla czterech oddziałów, organizowane są w nich zajęcia z zakresu logopedii, rewalidacji, nauki pływania oraz zajęcia z wykorzystaniem edukacyjnych programów multimedialnych. W ramach projektu organizowane będą także kursy dla nauczycieli z zakresu pedagogiki specjalnej oraz informatyki.

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.