„W przeddzień 100-lecia odzyskania niepodległości…”

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie „Razem dla regionu” otrzymało dotację na realizację projektu pn. „W przeddzień 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości…”. Projekt ten jest częścią zadania publicznego województwa małopolskiego w dziedzinie kultury w 2017 roku pn. „Mecenat Małopolski”.

Jak powszechnie wiadomo, pojęcie patriotyzmu najczęściej wyjaśniane jest jako postawa, którą cechuje umiłowanie oraz oddanie ojczyźnie. Patriotyzm to również szacunek i troska o własną ojczyznę. Każdy kraj jest silny przede wszystkim siłą swych obywateli, zarówno tych młodych, jak i tych starszych. Miłość do ojczyzny pobudza dojrzałą dumę narodową, a ta z kolei mobilizuje do podejmowania osobistego trudu rozwoju samego siebie. Z tego względu ważnym przejawem patriotyzmu jest interesowanie się własną ojczyzną, dobra znajomość jej historii, kultury, tradycji i wartości.

11 listopada 2018 roku obchodzone będzie 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym warto, a nawet trzeba podkreślić jak ważne, dla nas Polaków, było to wydarzenie. Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych wśród mieszkańców województwa małopolskiego. Dodatkowo istotne jest upowszechnianie wiedzy z zakresu historii i tradycji narodowych Polski oraz podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości, a także budowanie świadomości narodowej i obywatelskiej.

Z racji realizowanego projektu stowarzyszenie realizuje konkurs wiedzy historycznej związanej z dniem 11 listopada 1918 roku oraz z osobą Marszałka Józefa Piłsudskiego. Konkurs skierowany będzie do następujących kategorii wiekowych: I kategoria skierowana do uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych, II kategoria skierowana do uczniów z klasy VII szkoły podstawowej i uczniów z klasy II-III klas szkół gimnazjalnych z terenu województwa małopolskiego. Konkurs ten będzie idealnym uzupełnieniem programu nauczania dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Zachęcamy wszystkich do śledzenia informacji nt. w/w konkursu, które umieszczane będą na stronie internetowej stowarzyszenia www.rdr.ilimanowa.pl oraz na fanpage na Facebooku.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, naprawdę warto!!!  :)

 Regulamin

Formularz zgloszeniowy

plakat

 

This entry was posted by Marek Kotfis, on at and is filed under News. Comments are currently closed.