Będzie łącznik zjazdu z autostrady z drogą krajową nr 75

W ostatnią środę w siedzibie Urzędu Miejskiego w Brzesku odbyło się spotkanie dotyczące przebudowy drogi krajowej nr 75 klasy GP na odcinku Brzesko-Nowy Sącz. Jak przewiduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za około 2,5 roku rozpoczną się prace związane z remontem „sądeczanki”. Opracowanych zostanie kilka wariantów przebiegu drogi, o ostatecznym jej kształcie zdecydują mieszkańcy i inwestorzy. W trakcie spotkania padły również pytania dotyczące budowy łącznika pomiędzy południowym zjazdem z autostrady oraz drogą nr 75 prowadzącą w kierunku Nowego Sącza.

Jak zaplanowano w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad będzie to pierwszy etap inwestycji zawiązanej z remontem „sądeczanki”.
-Zakończył się przetarg, który wyłonił wykonawcę dokumentacji, łącznie z uzyskaniem decyzji środowiskowej na wykonanie łącznika pomiędzy drogami 94 i 75 – wyjaśnia naczelnik wydziału infrastruktury technicznej i komunalnej, Bogdan Dobranowski. – Tak więc wszystko wskazuje na to, że za około 2,5 roku rozpoczną się prace budowalne, które potrwają, jak zakłada GDDKiA rok.

Powstanie ponad trzykilometrowa droga, która rozpoczynać się będzie estakadą nad rondem, jej wylot znajdował się będzie prawdopodobnie w rejonie ulicy Cesarki Gościniec w Okocimiu.

-Dla naszej gminy jest to dobra wiadomość, budowa łącznika sprawi, że ruch z i do Nowego Sącza całkowicie ominie miasto, na pewno poprawi się bezpieczeństwo, a kierowcy nie będą musieli stać w korkach – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

dsc_0003 dsc_0008 dsc_0011 dsc_0011-001 dsc_0016

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.