Projekt społeczny „Nasz wybór”

W piątek 17 marca w ramach projektu społecznego „Nasz Wybór” w Liceum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 1 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku odbył się wykład dotyczący problemu, jakim jest niska świadomość społeczna wśród młodzieży oraz problemu niskiej frekwencji w wyborach. Uczestniczyło w nim 6 klas, łącznie około 200 uczniów.

Spotkanie miało na celu pewną integrację z młodzieżą oraz  zainteresowanie młodych ludzi życiem politycznym, a także  pokazanie im jak ważną rolę pełnią w społeczeństwie. Większość Polaków nie ma poczucia wpływu na sprawy lokalne, a przede wszystkim państwowe oraz wyraża brak zainteresowania polityką. Problemy te dają o sobie znać przede wszystkim podczas wyborów, w których frekwencja jest bardzo niska, najniższa w Europie środkowo-wschodniej, nie wspominając już o krajach zachodnich. Te szkodliwe procesy prowadzą do obniżenia jakości polskiej polityki i życia społecznego.

Projekt jest realizowany przez młodzież krakowską w całej Małopolsce. Posiada on patronaty Młodzieżowej Rady Krakowa oraz Rady Dzielnicy XIII Krakowa. Przedsięwzięcie jest organizowane w ramach programu „Zwolnionych z teorii”. Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu na Facebooku.

 Projekt społeczny „nasz wybór”

http://facebook.com/nasz.wybor/

naszwyborprojekt@gmail.com

1 2 3 4 5 6

This entry was posted by Marek Kotfis, on at and is filed under News. Comments are currently closed.