Młodzież zapobiega pożarom

W Zespole Szkół w Jadownikach odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Jego organizatorem od lat jest Marian Czarnik – prezes oddziału Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Brzesku.  W konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Poziom konkursu stał na bardzo wysokim poziomie, dzieci i młodzież mają dużą wiedzę o ochronie pożarowej i zabezpieczeniach przeciwpożarowych. Zwycięzcy konkursu reprezentować będą gminę na olimpiadzie powiatowej, która odbędzie się w siedzibie komendy Państwowej Straży Pożarnej – mówi Marian Czarnik.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch grupach wiekowych – szkoły podstawowe i gimnazja. Zwycięzcami w pierwszej z nich najlepsi okazali się: Barbara Musiał – PSP Mokrzyska, Dominika Cholewa – PSP Mokrzyska i Patryk Kochański – PSP Jasień. Spośród gimnazjalistów trzy pierwsze miejsca wywalczyli: Katarzyna Ręczak – PD nr 1, Weronika Podleś – ZS w Jadownikach i Kinga Mendlewska – ZS w Jadownikach. Nagrody i dyplomy dla zwycięzców ufundował burmistrz Grzegorz Wawryka.

Rolę przewodniczącego jury pełnił Jacek Ryncarz z PSP Brzesko, pytania konkursowe ułożył Adam Cebula – komendant gminnego ZOSP.

dsc_2795 dsc_2796 dsc_2802 dsc_2803 dsc_2808 dsc_2813 dsc_2818 dsc_2820 dsc_2823 dsc_2826 dsc_2828 dsc_2838

This entry was posted by Marek Kotfis, on at and is filed under News. Comments are currently closed.