Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
24.02.2017

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Rada Sołecka Jadownik z sołtysem Jarosławem Sorysem i Brzeski Klub Biegacza Victoria już po raz drugi zapraszają na Bieg Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.Bieg odbędzie się pod honorowym patronatem burmistrza Brzeska, Grzegorza Wawryki, Urząd Miejski jest jednym ze sponsorów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

26 lutego, o godzinie 12.00 rozpocznie się Bieg Tropem Wilczym, który rozgrywany będzie na dwóch dystansach – 1963 metrów i 10 kilometrów. Zaplanowano, że w biegu wystartuje około 250 biegaczy, a jego trasa będzie bardzo atrakcyjna. Tym, którzy wykupią pakiety startowe organizatorzy zapewniają koszulki, pamiątkowe medale, posiłek, kawę, herbatę, wodę, pamiątkowe i imienne numery startowe z chipami, pomiar czasu, depozyt, specjalną ściankę do zdjęć pamiątkowych, szatnie, natryski oraz darmowy wstęp na obchody w Domu Ludowym w Jadownikach i koncert rapera patriotycznego Tadka.

O godzinie 20.00 w Domu Ludowym w Jadownikach rozpoczną się oficjalne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po uroczystym podniesieniu flagi i odśpiewaniu hymnu państwowego odbędzie się koncert Tadeusza Polkowskiego znanego z wieloletnich występów w zespole hip-hopowym Firma, który założył z Marcinem „Kali” Gutkowskim w 2000 roku. Był twórcą pierwszego nielegalu krakowskiego DMF.Gościł m.in. na płytach takich wykonawców jak: DJ 600V, WWO, Bosski Roman, Popek oraz PTP. Od 2011roku prowadzi również solową działalnośćartystyczną. W 2011 roku opublikował swoje pierwsze utwory, między innymi „Żołnierze Wyklęci” czy „Niewygodna prawda”. Nagrał także teledysk  „Rotmistrz Witold Pilecki” oraz „Generał Nil”, który upamiętnia osobę generała Augusta Emila Fieldorfa. Tadeusz Polkowski współpracuje z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. W 2015 został wyróżniony nagrodą „Świadek historii”, przyznaną przez rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

baner-1