News

Stypendia dla najlepszych

18 czerwca w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów uczniom z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3

Czytaj więcej...

Bezpiecznie nad wodą

Ratownik Grzegorz Mazur z tarnowskiego oddziału WOPR przeprowadził pogadanki i zajęcia profilaktyczno-szkoleniowe na temat bezpiecznego

Czytaj więcej...

Uwaga! Wysokie temperatury

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed bardzo wysokimi temperaturami. Dzisiaj mogą one sięgnąć do 31 stopni Celsjusza,

Czytaj więcej...

Przedszkolaki zbierały zużyte baterie

Zakończyła się 15. edycja ekologicznego konkursu polegającego na zbiórce zużytych baterii, w tym roku dzieci zebrały rekordową ich ilość – 2,5 tony.

24 czerwca w sali obrad Urzędu Miejskiego w Brzesku burmistrz Tomasz Latocha spotkał się z przedszkolakami, które brały udział w konkursie „Zbiórka zużytych baterii”. Na spotkaniu obecna była także Katarzyna Bielecka, która reprezentowała firmę Argo-Film z Tarnowa zajmującą się odbiorem zebranych baterii. Firma Argo-Film była sponsorem bonów upominkowych, jakie otrzymało każde przedszkole biorące udział w konkursie, a ich wartość zależała od ilości zebranych baterii.

Burmistrz nagrodził przedszkolaków, którzy zebrali najwięcej zużytych baterii oraz surowców wtórnych w każdym z przedszkoli, a także placówki, jakie włączyły się w zbiórkę.

Nagrody były współfinansowane z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

1-2 dsc_0004_wynik dsc_0010_wynik dsc_0013_wynik dsc_0015_wynik dsc_0020_wynik dsc_0022_wynik dsc_0035_wynik dsc_0046_wynik dsc_0050_wynik dsc_0056_wynik dsc_0065_wynik dsc_0077_wynik dsc_0085_wynik dsc_0092_wynik dsc_0099_wynik dsc_0105_wynik dsc_0109_wynik dsc_0114_wynik dsc_0116_wynik dsc_0127_wynik

Czytaj więcej...

Szkolenie dla radnych

Wydział Ochrony Środowiska z Urzędu Miejskiego w Brzesku, przy dofinansowaniu WFOŚiGW w Krakowie, zorganizował szkolenie – warsztaty dla radnych zatytułowane „Ochrona środowiska w domu, na osiedlu, w mieście”.

Czytaj więcej...

Boks na Placu Kazimierza Wielkiego

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz Brzeski Klub Bokserski „Magic Boxing” zapraszają na Międzynarodowe Grand Prix Małopolski w boksie.

Czytaj więcej...

Program „Czyste powietrze” – spotkanie z ekspertem WFOŚ

Burmistrz Brzeska, informuje, że 28 czerwca 2019 roku (najbliższy piątek), w godzinach od 9.00 do 14.30 w Urzędzie Miejskim w Brzesku, przy ul. Głowackiego 51

Czytaj więcej...

Budżet gminy dostępny dla każdego!

Gmina Brzesko udostępnia swoim mieszkańcom nowe narzędzie, dzięki któremu można w sposób ciekawy przeanalizować budżet naszego samorządu.

Czytaj więcej...

Maluchy dbają o zdrowie

16 czerwca w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Dbam o zdrowie”. Konkurs został zorganizowany przez Ludowy Klub Sportowy Poręba Spytkowska oraz Grupę nieformalną „Aktywni razem-od piaskownicy”. W konkursowych zmaganiach wzięły udział maluchy z pięciu przedszkoli z Brzeska. Patronat nad imprezą sprawował burmistrz Tomasz Latocha.

Czytaj więcej...

Program „Rozwój lokalny”

Gmina Brzesko przystępuje do programu „Rozwój lokalny” pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, przy wsparciu Związku Miast Polskich oraz Norweskiego Związku Miast Regionalnych.

Czytaj więcej...