News

Drużynowe Mistrzostwa Gminy Brzesko

19 lutego na obiekcie Kręgielni BOSiR w Brzesku przy ulicy Browarnej zostały rozegrany Drużynowe Mistrzostwa Gminy Brzesko szkół podstawowych w kręglach klasycznych. Organizatorem turnieju był BOSiR Brzesko.

Czytaj więcej...

Finał konkursu „Bezpieczni w sieci”

Dnia 24 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku odbyły się zajęcia przeprowadzone w ramach Dni Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Bezpieczni w sieci”.

Czytaj więcej...

Babski comber w Szczepanowie

To już ósmy raz panie z Koła Gospodyń „Stanisławianki” ze Szczepanowa zorganizowały prawdziwe „babskie” spotkanie, a więc babski comber.

Czytaj więcej...

Pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku

Piątek, 21 lutego 2020 roku był ostatnim dniem służby i pracy w 35-letniej aktywności zawodowej st. brygadiera Piotra Strojnego, komendanta powiatowego PSP w Brzesku.

Czytaj więcej...

Babski comber w Mokrzyskach

 

20 lutego 2020 roku w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji  już po raz jedenasty odbył się babski comber – wspaniałe kobiece święto kończące okres karnawału.

Czytaj więcej...

Ferie 2020 dobiegły końca… niestety!

Tegoroczne ferie w bibliotece były przeprowadzone w oparciu o książki o skarpetkach    Justyny Bednarek. Podczas prowadzonych warsztatów w trakcie pierwszego tygodnia dzieci wzięły udział w wielu grach, zabawach, pracach plastycznych połączonych z ciekawymi wyjściami. Zachęceni historią malinowej skarpetki i dziewczynki, która poleciała w kosmos zorganizowano zajęcia podczas, których odkrywano tajemnice wszechświata.

Czytaj więcej...

Sprawa Drugorzędna: Młynarski_Osiecka_Kofta – 22 lutego 2020

Kabaret Sprawa Drugorzędna działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku już po raz drugi zaprezentuje swój najnowszy program „MOK: Młynarski-Osiecka-Kofta”.

Czytaj więcej...

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Brzesku są organizatorami gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawanie historii pożarnictwa.  

Czytaj więcej...

Ruszają bezpłatne szkolenia dla organizacji pozarządowych do otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez Województwo Małopolskie

Specjalny system informatyczny – generator ofert będzie obowiązywał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego jeszcze w tym roku. Warsztaty dla organizacji pozarządowych odbędą się w Nowym Sączu, Tarnowie i Krakowie. Zapraszamy do rejestracji elektronicznej poprzez formularz internetowy.

Czytaj więcej...

Ferie w Miejskim Ośrodku Kultury

Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury zaprosił dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia ferii. Przygotowana została szeroka oferta zajęć. Propozycje były bardzo różnorodne, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jak zwykle zachowano równowagę pomiędzy świetną zabawą a nauką i zdobywaniem nowych doświadczeń.

Czytaj więcej...