Aktualności

Uwaga! Złóż deklarację

Przypominamy, że w związku ze zmianą wysokości opłat za wywóz śmieci, właściciele zamieszkałych nieruchomości mają obowiązek złożyć nową

Czytaj więcej...

Zaśpiewali na balkonie

Miejski Ośrodek Kultury był organizatorem kolejnej edycji muzycznego balkonu, na którym 13 lipca prezentowali się artyści związani z placówką.

Czytaj więcej...

Senior na drodze

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działająca w strukturze organizacyjnej Ministerstwa Infrastruktury zaprasza na kolejną edycję akcji

Czytaj więcej...

Wołyń 1943. Pamiętamy!

Po raz pierwszy w  gminie Brzesko władze samorządowe zorganizowały uroczystości  upamiętniające zamordowanych obywateli polskich  na Kresach Wschodnich w czasach drugiej wojny światowej. Dzięki zaangażowaniu burmistrza Tomasza Latochy oraz członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, przewodniczącej Rady Miejskiej Marii Kądziołki oraz radnego Piotra Dudy  w miniony czwartek, 11 lipca w RCK-B  mieszkańcy mogli wysłuchać niezwykle interesujących wykładów w ramach sesji popularnonaukowej oraz zapoznać się z wystawą „Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma”, autorstwa szczecińskiego IPN.

Czytaj więcej...

Dotacja dla szkoły muzycznej

Bardzo miło nam poinformować, że wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie zakupu instrumentów muzycznych i pomocy dydaktycznych dla Muzycznej Szkoły w Brzesku został rozpatrzony pozytywnie!

Czytaj więcej...

,,Aktywna tablica”

W ramach  rządowego programu ,,Aktywna tablica” na lata 2017-2019 wszystkie szkoły podstawowe z gminy Brzesko zostały zaopatrzone w interaktywne pomoce dydaktyczne. Celem programu jest rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Czytaj więcej...

Wyniki ankiety dla mieszkańców gminy Brzesko

Zakończyliśmy badania ankietowe dla mieszkańców gminy Brzesko. W ciągu 19 dni ankietę wypełniło 588 osób.

Czytaj więcej...

Staże dla osób bez pracy

Zachęcamy osoby 30+ pozostające bez pracy, emerytów i rencistów do płatnych staży. Bliższe informacje na plakacie.

Czytaj więcej...

Gmina Brzesko a Bratucicki Obszar Chronionego Krajobrazu

Gmina Brzesko leży częściowo w obszarze Bratucickiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, który swym zasięgiem obejmuje miejscowości: Mokrzyska, Bucze i Szczepanów, znaczną część Sterkowca oraz północną część  Jasienia, Brzeska i Jadownik. Zajmuje on powierzchnię 16 955,13 ha i      położony jest w województwie małopolskim na terenie części gmin: Brzesko, Bochnia, Borzęcin, Rzezawa i Szczurowa.

Czytaj więcej...

Zakończono termomodernizację

W dniu 04.07.2019 r. zostały przeprowadzone dwa odbiory termomodernizacji placówek szkolnych:

Czytaj więcej...