Aktualności

Nieodpłatna pomoc prawna

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT BRZESKI, którego celem jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników i mediatorów.

Czytaj więcej...

Informacja MOPS w Brzesku

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku informuje, iż z uwagi na stan epidemii w ramach działalności Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego uruchamia porady telefoniczne dla rodzin i osób wymagających pomocy psychologicznej, prawnej, socjalnej.

– w każdy wtorek miesiąca w godzinach od 15.30 do 17.30 dyżuruje pracownik socjalny, policjant i mediator nr tel: 14 66 315 83

– w celu uzyskania porady psychologicznej i prawnej należy kontaktować się z Ośrodkiem w godzinach od 7.30 do 15.30 nr tel: 14 66 315 83.

Również w sytuacji powzięcia informacji o osobach narażonych na przemoc można nawiązać kontakt pod wskazanym numerem telefonu.

 

 

Czytaj więcej...

Informacja Urzędu Statystycznego

W trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju,  informuję, że ankieterzy statystyczni Urzędu Statystycznego w Krakowie  nie odwiedzają mieszkań wylosowanych do badań ankietowych do odwołania. Badania ankietowe są realizowane przez pracowników statystyki publicznej wyłącznie telefonicznie.

Czytaj więcej...

BZK informuje

W związku z dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wzrostem zachorowań na wywoływaną nim chorobę COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, działając zgodnie z zaleceniami Rządu oraz Wojewody Małopolskiego, Brzeskie Zakłady Komunalne Spółka z o.o. w Brzesku informują, iż zbiórka odpadów wielkogabarytowych z terenu:

Czytaj więcej...

Infolinia dla seniorów

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wojewoda małopolski Piotr Ćwik uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów – z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach. Dzwoniąc na infolinię, osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji.

Czytaj więcej...

Odyseusze z PSP nr 3 w Brzesku

Potrafią myśleć nieszablonowo i zrobić coś z niczego, szukają skutecznych i innowacyjnych rozwiązań, pracują zespołowo, mają determinację i nie boją się ryzyka – tacy są uczestnicy międzynarodowego programu edukacyjnego Odyseja Umysłu.

Czytaj więcej...

Sukces uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku

Odyseja Umysłu to międzynarodowy konkurs dla dzieci i młodzieży, podczas którego uczą się jak rozwiązać problem w sposób twórczy i przy niekonwencjonalnym wykorzystaniu różnorodnych materiałów. Odyseusze pracują w drużynach 7 osobowych, a opiekę nad każdym zespołem sprawuje trener, który integruje grupę oraz organizuje, ale nie sugeruje ani nie narzuca dzieciakom własnych pomysłów.

Czytaj więcej...

#zostajewdomu, czyli co można, a czego lepiej nie robić w czasie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2

Mamy wybór: ograniczenie aktywności społecznej do minimum albo dziesiątki tysięcy chorych” – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT dotyczący pracy ARiMR

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 – „koronawirusa”, aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów ARiMR i jej pracowników, wprowadziliśmy zmiany dotyczą przede wszystkim przyjęć interesantów w jednostkach organizacyjnych ARiMR

Czytaj więcej...

Zmiana harmonogramu 5. edycji Budżetu Obywatelskiego

W związku z obowiązującym na terenie Polski stanem zagrożenia epidemicznego, Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o zmianie harmonogramu 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Propozycje zadań mieszkańcy będą mogli zgłaszać od 4 maja do 5 czerwca 2020 r. Termin głosowania i podania wyników nie uległ zmianie.

Czytaj więcej...