Aktualności

Stefano Terrazzino i zespół Coma

Niedzielne świętowanie Dni Brzeska rozpoczęło się występami dzieci i młodzieży z Miejskiego Ośrodka Kultury, a 

Czytaj więcej...

Koncerty, konkursy i sympatyczne psy

Tegoroczne Dni Brzeska zainaugurowane zostały w piątek na Rynku koncertem Miejskiej Orkiestry Dętej, która zagrała

Czytaj więcej...

„Z nami bezpieczniej” – policyjny piknik

Z myślą o bezpieczeństwie podczas rozpoczynających się niebawem wakacji brzescy policjanci

Czytaj więcej...

Dla dzieci w MOK

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci od 7. roku życia na bezpłatne zajęcia, które odbywać się będą w dniach od 3 do 14 lipca oraz od 14 do 28 sierpnia. 

Czytaj więcej...

Wakacje w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci na wakacyjne zajęcia. Przygotowano dla nich tematyczne cykle związane z podróżami, sportem, zwierzętami i ekologią.

Czytaj więcej...

Gminna liga piłki nożnej dziewcząt i chłopców

19 czerwca zakończyły się rozgrywki w I edycji gminnej ligi piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Swoje ostatnie mecze

Czytaj więcej...

Mali druhowie w akcji

17 czerwca w Wieruszowie, w województwie łódzkim, pod patronatem prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP dh

Czytaj więcej...

Muzeum otwarte

Muzeum Regionalne w Brzesku już otwarte, lata starań – adaptacja pomieszczeń i pozyskiwanie zbiorów – zaowocowały

Czytaj więcej...

Badania nie wykazały skażenia wody w sieci RPWiK

W dniu 19 czerwca 2017 roku brzeski Sanepid wykonując rutynowe czynności pobrał próbkę wody z kranu na instalacji wewnętrznej, za wodomierzem w budynku Domu Dziecka w Jasieniu. Próbka nie została pobrana na sieci wodociągowej, za którą odpowiada RPWiK Brzesko. W próbce tej Sanepid stwierdził zanieczyszczenie bakterią Clostridium perfringens. Brzeski RPWiK zgodnie z grafikiem monitoringu jakości wody pobrał w dniu 20 czerwca 9 próbek, a po telefonicznej informacji z Sanepidu o skażeniu dodatkowo 6 próbek.

Wynik badań próbek pobranych przez RPWiK nie potwierdził bakteriologicznego zanieczyszczenia wody. W mniemaniu Zarządu RPWiK sp. z o.o. decyzja Sanepidu o zamknięciu wodociągu na terenie powiatu brzeskiego była pochopna . Zdaniem fachowców decyzja ta wywołała niepotrzebny chaos, zamęt i dezinformację, narażając tym samym spółkę i samorząd na utratę społecznego zaufania, budowanego latami ciężkiej pracy.

Mimo tych wątpliwości spółka i gmina wykonały decyzję Sanepidu bez komentarza. Zarówno RPWiK jak i Gmina Brzesko w trybie pilnym poinformowały mieszkańców o zaistniałej sytuacji i decyzji Sanepidu. Uruchomiono w trybie pilnym dostawy wody, w pierwszej kolejności do dużych osiedli. Dostawy wody zabezpieczono beczkowozami z Brzeska, Bochni, Tarnowa i Krakowa. Działania były prowadzone przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Gminy Brzesko jak i powiatu brzeskiego, przy udziale Policji, Państwowej Straży Pożarnej, druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych. Woda była dostarczana w dniach od 20 czerwca do 21 czerwca w trybie ciągłym, aż do zmiany decyzji przez Sanepid.

Dziękujemy wszystkim służbom i instytucjom działającym na rzecz mieszkańców za olbrzymie zaangażowanie.

Decyzja Nr 31/17 z dnia 21 czerwca 2017 roku

 

Czytaj więcej...

Obejrzyj film o gminie Brzesko

Już dzisiaj, 22 czerwca o godzinie 19.25 w TVP 3 będzie można obejrzeć film o gminie Brzesko. Powtórka 24 czerwca (sobota) o godzinie. 19.10 i 26 czerwca (poniedziałek) o godz. 17.35. Film można obejrzeć także tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=gs6Qbhosxbs&feature=em-upload_owner

Czytaj więcej...