Aktualności

Ekodoradcy dla biznesu

Dotychczas obowiązujące przepisy w zakresie ochrony i kształtowania środowiska nie są w dostatecznym stopniu realizowane w gminach województwa małopolskiego. W związku z tym powstał nowy projekt – ekoMałopolska. Jego zadaniem jest podjęcie ambitnych i zdecydowanych działań w celu poprawy jakości środowiska w naszym województwie m.in. poprzez wzmocnienie działań programowych, edukacyjnych oraz popularyzowanie proekologicznych praktyk.

Czytaj więcej...

Prognozowane przekroczenie poziomu informowania dla pyłu PM10

Powiadomienie o przekroczeniu poziomu alarmowego i o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu – POZIOM 3

Czytaj więcej...

Koncert kolęd i pastorałek

W niedzielę 19 stycznia w  bazylice św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru sanktuaryjnego pod dyrekcją Wojciecha Oleksyka, szczepanowskiego organisty, muzyka i dyrygenta chóru.

Czytaj więcej...

Uwaga!

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu – poziom 2

Czytaj więcej...

Jarmark Wielkanocny

Urząd Miejski w Brzesku informuje, że rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń na stoisko podczas Jarmarku Wielkanocnego 2020r.  Zapisy oraz wszelkie zapytania będą przyjmowane telefonicznie pod numerem 14 68 65 183.

Czytaj więcej...

Przegląd Kolęd i Pastorałek

W czwartek 23 stycznia w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową Specjalną z Brzeska.  Sala widowiskowa była wypełniona po brzegi dziećmi oraz ich wychowawcami, opiekunami, a także i rodzicami. Widzowie wysłuchali pięknych występów z Publicznych i Niepublicznych przedszkoli z naszego miasta. Przegląd dostarczył wszystkim niesamowitych emocji i wzruszeń. Gościem specjalnym był burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

Czytaj więcej...

System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, chcąc zwiększyć dostępność  wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnościami, uruchomił SOW – System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON.

Czytaj więcej...

XV Brzeski Konkurs Kolęd i Pastorałek

19 stycznia w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbył się finał XV Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę Św. Jakuba – Brzesko 2020”. Organizatorami tego wydarzenia była Parafia PW. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku przy wsparciu burmistrza Brzeska Tomasza Latochy.

Czytaj więcej...

Dwudziestolecie działalności Akcji Katolickiej

W niedzielę 19.01.2020 r. odbyły się  uroczystości dwudziestolecia powstania oddziału Akcji Katolickiej w  parafii  Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku.  Praca w Akcji Katolickiej jest tożsama z ewangelizacyjnym programem duszpasterskiego działania całego Kościoła. Członkowie AK podejmują konkretne działania w różnych dziedzinach życia, czerpiąc inspirację z wiary i nauczania Kościoła.  

Czytaj więcej...

VII Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Kolędy niebiańskim piórem pisane”.

W ostatnią niedzielę, tj. dnia 12.01.2019 w Domu Ludowym w Porębie Spytkowskiej rozbrzmiewały anielskie śpiewy i pastuszkowe granie a to za sprawą odbywającego się VII Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Kolędy niebiańskim piórem pisane”. Organizatorem spotkania była Świetlica Wiejska w Porębie Spytkowskiej, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku oraz Porębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. Głównym celem organizowanego Konkursu Kolęd i Pastorałek było ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd oraz pastorałek, a także prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i dorosłych.

Czytaj więcej...